Täna algab sinilillekampaania veteranide tunnustuseks

 (25)
Veteranide päev
Veteranide päevFoto: Rauno Volmar

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja naiskodukaitse alustavad täna igakevadise heategevuskampaaniaga “Anname au!”, mis kutsub inimesi kandma sinilille rinnamärki kõikide kaitseväe ja kaitseliidu veteranide tunnustuseks. 23. aprillil veteranipäeva tähistamisega tihedalt seotud algatus kogub ka annetusi vigastatud võitlejate ühingule.

“Meie üheks missiooniks on tutvustada Eesti rahvale, kes on tänapäeva veteranid. Sel kevadel soovime jagada just nende tublide veteranide lugusid, kes on teenistustest lahkunud ja tegutsevad nüüd aktiivselt uuel elualal. Nende tänased kolleegid ja tuttavad ei pruugi nende missioonikogemusest teada, kuid aitame seda avada, et üheskoos ka nende panust meie riigi heaks väärtustada,” ütles nooremveebel ja veteran Rasmus Penno.

Kaitseväe veteranid on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel Horvaatias, Liibanonis, Bosnia ja Hertsgoviinas, Kosovos, Kesk-Aafrika Vabariigis, Iraagis, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Iisraelis, Süürias, Makedoonias ja Vahemerel.

“Kampaania tõotab tulla veel vägevam kui mullu, toimumas on mitmeid üritusi, kus sinililledega kohal oleme – täna Scoutsrännakul, sinilille jooksul nii Tallinnas kui Tartus, tasuta Veteranirockil Vabaduse väljakul ja mujal. Naiskodukaitse eestvedamisel on toimumas mitmeid üritusi üle Eesti, nii et igaühele leidub põnevaid võimalusi tulla veteranidele kaasa elama,” lisas Rasmus Penno.

Seotud lood:

Sinilille märkide ja käepaelte müügiga kogutakse annetusi Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule, kes toetab vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi, spordi- ja õppetegevust. Veel toetab ühing taastusravi valdkonna tugevdamist kogu ühiskonnas, sest nii saavad paremat tuge ka meie vigastatud võitlejad.

Viimasel kahel kevadel on kümned tuhanded inimesed teinud sinilille ostuga Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule annetusi kokku ligi 170 000 euro ulatuses, millega ühing on aidanud soetada väärtuslikke kõnniabiseadmeid Ida-Tallinna keskhaigla taastusravikliinikule ja Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele.