Tammerk Veerpalu skandaalist: avalikkuse pahameele on tekitanud ajakirjanike parastav hoiak

 (83)
Tammerk Veerpalu skandaalist: avalikkuse pahameele on tekitanud ajakirjanike parastav hoiak
Foto: Andres Putting

Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõuniku Tarmu Tammerki hinnangul on avalikkuse pahameel Andrus Veerpalu dopinguskandaali kajastamise suhtes mõistetav. Tammerk andis mõista, et ta ei arva, et pilte Veerpalu nutmapuhkemisest pressikonverentsil poleks pidanud avaldama, vaid, et seda tehti valel viisil.

"Avalikkuse pahameelt on põhjendatult tekitanud kaadrid, kust paistab välja ajakirjanike parastav hoiak ja pieteeditunde puudumine. Eriti plakatlik esikülg “Sangari langus” Postimehes, aga ka mõnede teiste meediakanalite valikud," ütles Tammerk Delfile.

"Ma ei toeta siin sportlase avaliku murdumise mahavaikimist. Aga kriitika käib viisi kohta, kuidas seda eksponeeriti," märkis Tammerk.

Kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu organismist tuvastati 14. veebruaril 2011 WADA (rahvusvaheline antidopinguorganisatsioon) poolt lubatud normist kõrgem kasvuhormooni tase, mis sai B proovi näol mitteametliku kinnituse 5. ja 6. aprillil Saksamaal Kölni laboris.

Eelmisel neljapäeval suusaliidu korraldatud pressikonverentsil said positiivsed proovid ka suusaliidu kinnituse. Veerpalu ise ütles, et ei ole keelatud ained tarvitanud.