Tammemägi väidab endiselt, et Kopli päästekomando pannakse kinni

 (29)
Linnavalitsus avas Soo tänava
Karin TammemägiFoto: Eero Vabamägi

Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi väidab endiselt, et päästeametil on kavas sulgeda Tallinnas Koplis asuv komando, ehkki Põhja päästekeskus on selle plaani selgelt kummutanud.

"Minu laual on päästeameti esitlus „Elupääste võimekuse tugevdamine Tallinnas ja selle lähiümbruses“, mille kohaselt liigub Kopli päästekomando Haaberstisse. Selle alusel saab väita, et hoopis päästeametil on põhjatallinlasi hirmutavad plaanid. Minu kohus linnaosa vanemana on inimesi sellistest plaanidest kindlasti teavitada ja teha kõik, mis on minu võimuses, et Kopli päästekomandot ei suletaks lähiajal ega ka kaugemas tulevikus,“ teatas Tammemägi.

„On hämmastav, et päästeamet keeldub tunnistamast seda, mis on nende endi analüüsis selgelt välja toodud. Eelpool nimetatud dokumendis on must-valgelt kirjas, et Kopli päästekomando viiakse üle Haaberstisse. Kui tänaseks päevaks tänu allkirjade kogumisele ja kodanike aktiivsele sekkumisele, on sellest mõttest loobutud, siis on see muidugi väga hea.“

Tammemägi sõnul tuleb praegu võidelda selle nimel, et komando jääks Põhja-Tallinna ning saaks parema rahastuse ja seda kaasajastataks.

„Kui Priit Laos väidab, et komando ei ole alarahastatud, siis ilmselgelt ei ole ta komandot viimasel ajal külastanud. Ma soovitan temal ja ka kõigil ajakirjanikel komandot külastada, veendumaks, et linnaosa ajalooline komando vajab hädasti kaasajastamist,“ tõdes Tammemägi. „Kui Priit Laosi sõnul ei tegele päästeamet mereteemadega, siis miks seisab Kopli komandos halvas tehnilises seisus olev päästepaat,“ imestab Tammemägi. „Väga tähtis on, et päästeamet tegeleks ka merepäästega, seda eriti Põhja-Tallinnas, kus asub 12 Tallinna 16st sadamast,“ on linnaosa vanem veendunud.

Seotud lood:

Päästeameti Põhja päästekeskuse juht Priit Laos lükkas juba septembris ümber uudise, et Kopli päästekomandot on ootamas sulgemine. "Kopli komando on vajalik," kinnitas Laos.

Laos selgitas, et päästeamet teeb pidevalt analüüse parema päästeteenuse pakkumiseks. Analüüsi alusel koostatakse pikaajalised arengukavad, mis panevad paika, milline võiks olla näiteks 20 aasta pärast päästekomandode võrgustik. Lisaks inimeste elukohtadele võetakse analüüsis arvesse ka ohtlike ettevõtete asukohtasid, raudteesid ja muud taolist. Samuti räägitakse asjad läbi kohaliku omavalitsusega ja arutatakse seda kohalike elanikega.

"Täna pole põhjust Kopli komando sulgemist karta. Kopli komandol pole midagi häda, ta tegutseb ja saab hästi hakkama," ütles Laos. Tema sõnul on Kopli komando kogu Eestis väljakutsete arvult 13. koha peal, mis näitab selle vajadust.