Tallinnat teavitati Nolani meeskonna soovist Laagna teel kauem filmida alles eile

 (20)
Filmivõtted Laagna teel
Filmivõtted Laagna teelFoto: Andres Putting

Eile teatas režissööri Christopher Nolani filmimeeskond, et soovivad Laagna teel plaanitust kaks päeva kauem filmida. Tallinna linnavalitsuse nõunik Priit Simson märkis, et info on värske ning linn sai ametlikust soovist alles eile pärastlõunal teada.

Simson selgitas, et kuna info on uus, kujundab linn alles arvamust. Ta ei soovinud täpsustada, kummale poole linn praegu võtete pikendamise osas rohkem kaldu on.

Kohalike tagasiside osas filmivõtetele ja liikluspiirangutele on Simsoni väitel igasuguseid arvamusi. "Tallinna välja töötatud ja filmitegijate rahastatud kultuuriprogramm on tallinlaste seas menukas," sõnas ta.

Samas on kuulda olnud ka mõningate Laagna piirkonda jäävate ettevõtjate kriitikat, kes muretsevad saamata jäänud tulude pärast. "Tallinna, Allfilmi ja Funfair Films Ltd vaheline leping kohustab filmitegijaid võtma ühendust ja sõlmima kokkuleppeid piirkonda jäävate ettevõtetega, kelle puhul on alust eeldada, et nende majandustegevust liikluspiirangud mõjutavad," selgitas Simson.

Seni kokkulepitud filmimisperiood Laagna kanalis on 10.-14. juuli ning 17.-21. juuli. Funfair Films Limited taotleb filmivõteteks kolmapäeva ja neljapäeva, 24. ja 25. juulit.