Tallinnas tähistatakse hingedepäeva kontserdiga ja jalutuskäiguga salakäikudes

 (4)
Tallinnas tähistatakse hingedepäeva kontserdiga ja jalutuskäiguga salakäikudes
Foto: Andres Putting

Muuseum „Kiek in de Kök ja bastionikäigud” kutsub hingedepäeval, 2. novembril tallinlasi õhtustele jalutuskäikudele all-ilma, laiupäeval, 3. novembril toimub aga Jaani kirikus tütarlastekoori „Ellerhein” kontsert.

2. novembril, hingedepäeval toimuvad küünlavalgel jalutuskäigud salakäikudes ning sel teekonnal kohtutakse nii koopaämblike kui ka isikutega, kes olid minevikus käikudega seotud. Ringkäigud leiavad aset kell 16.00-20.00 igal pool- ja täistunnil nii eesti kui vene keeles.

Vajalik on eelregistreerimine telefonil 644 6686 või kok@linnamuuseum.ee.
Kehtib soodushind 3.20 EUR.

Sissepääs on tasuta.

3. novembril kell 17.00 algab Jaani kirikus hingedepäeva kontsert „Taevateel”, kus astub üles tütarlastekoor „Ellerhein”, dirigent Ingrid Kõrvits. Kavas on Veljo Tormise, Olav Ehala, Mart Siimeri, Tõnu Kõrvitsa, Mart Saare, Cyrillus Kreegi ja Benjamin Britteni soolo- ning koorilaule.

11. sajandi algul kehtestati katoliiklikus kirikukalendris 2. november hingedepäeva ehk usklike surnute mälestuspäevana. Eestlastel jääb hingedepäev hingedeaja sisse.

Hingedeaja all mõistetakse sügisest perioodi eesti rahvakalendris, mil austati ja oodati koju surnud esivanemate hingi. Hingedeajal (neljapäeva õhtuti) oodati hingesid koju. Sel puhul kaeti neile tuppa, sauna või toapealsele laud, mille äärde kutsusid peremees ja perenaine hingi nimepidi toitu maitsma. Neil paluti kaitsta põldu ja karja. Hingedeaja lõpul tänati ja saadeti hinged taas ära.