Tallinnas on kodutute öömaja karantiinis

 (44)
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne.Foto: Jaanus Lensment

Eile õhtul Tallinnas Alasi tn 8 öömajja saabunud inimesel oli palavik, mistõttu viidi ta haiglasse.

Tallinna linnavalitsus andis täna teada, et Alasi tänava kodutute öömaja ühe kliendi koroonatest osutus positiivseks. Öömaja pandi karantiini ja uutele klientidele korraldatakse majutusvõimalus teisel aadressil.

Eile õhtul Alasi tn 8 öömajja saabunud kliendil oli palavik, mistõttu ta hospitaliseeriti.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul on öömaja 26 klienti isoleeritud ning töötajatele tagatud kaitseriietus.

"Niisamuti on tagatud kõigile toitlustus ja turvafirma kindlustab ka ööpäevaringse valve," täpsustas Beškina. "Ükski öömajateenust vajav abivajaja Alasi tänava öömaja karantiini tõttu öömajata ei jää, sest tervetele kodututele korraldame majutusvõimaluse teisel aadressil."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!