Tallinnas algas kübersõja simulatsioon

 (7)
Tallinnas algas kübersõja simulatsioon
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Täna toimub Tallinnas Euroopa Maja kübersõja simulatsioon, kus Eesti on sattunud rünnaku alla. Simulatsiooni elemendid on NATO ja ÜRO ning USA, Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Eesti valitsused.

Simulatsiooni alguses tehti osalejatele teatavaks fiktiivne situatsioon - Gruusiast eraldunud Abhaasia ja Lõuna-Osseetia separatistlikud piirkonnad on president Vladimir Putini ettepanekul otsustanud korraldada referendumi Vene föderatsiooni koosseisu astumise küsimuses, teatas Euroopa Maja.

Selle tagajärjel kritiseeris Eesti valituse tegevust jäljendav töögrupp teravalt Venemaad. Varsti pärast Vene välisministeeriumile avaliku noodi saatmist algasid katkestused ja häired riigi toimimiseks oluliste serverite töös.

Paralleelselt NATO Chicago tippkohtumisega toimuv sessioon üritab välja selgitada, millised võiksid olla NATO liikmesriikide käitumismustrid, võttes võimalikult täpselt arvesse nende huvisid. „Olukord simulatsioonis on ärev, eeskätt NATO suurjõude kehastavates töögruppides,“ ütles Euroopa Maja juhatuse esimees Herman Kelomees. „Suuriigid on väga ettevaatlikud ning töötavad selle nimel, et konflikt ei eskaleeruks.“

Sessiooni toetavad programm Euroopa Noored ning Hasartmängumaksu Nõukogu.