Tallinna Vesi: seaduse järgi ei ole Ülemiste mõeldud avalikuks kasutamiseks

 (99)
Tallinn ülevalt
Foto: Ilmar Saabas

Täna teatas Peetri küla seltsi kuuluv riigikogulane Tõnis Kõiv, et külaselts on pöördunud Tallinna Vee poole palvega Ülemiste järve kaldad külaelanikele puhkealana avada. Tallinna Vesi kinnitab, et on diskussiooniks avatud, kuid veeseadusest lähtuvalt pole Ülemiste järv siiski mõeldud avalikuks kasutamiseks.

"Oleme avatud diskussiooniks, arutamaks osalist ligipääsu Ülemiste järvele, ent esmalt peame siiski veenduma, et need muudatused oleksid kooskõlas kehtiva seadusandlusega," teatas Tallinna Vee tegevjuht Ian Plenderleith.

Ta selgitas, et lähtuvalt veeseadusest ei ole Ülemiste järv mõeldud avalikuks kasutamiseks. Järve kaitseks on veeseaduse alusel moodustatud sanitaarkaitseala ning koostatud sanitaarkaitseala projekt, mis on kooskõlastatud mitmete ametkondadega (muuhulgas näiteks keskkonnaministeeriumiga) ja kinnitatud Tallinna linna volikogu poolt.

"Arutame heameelega kohaliku kogukonnaga võimalikku koostööd, ent peame selleks eelnevalt Peetri Küla Seltsi ettepanekutega põhjalikumalt tutvuma," sõnas Plenderleith.