Tallinna vanalinna välikohvikutes võimutsevad rotid

 (26)
KASS ja ROTT Laial tänaval
Rotijaht Tallinna vanalinnasFoto: Rauno Volmar

Nii mitmeski Tallinna vanalinna välikohvikus ehmatavad pimeduse varjus terrassidel jooksvad rotid nii külastajaid kui ka teenindajaid.

Ühe noobli vanalinna hotelli välirestorani teenindajad möönsid, et probleem ei seisne mitte mõnes rotis, vaid pigem mõnekümnes. Pimeduse saabudes said ka külastajaid selles oma silmaga veenduda, kui rotid hulgakesi ja kartmatult laudade vahele jooksma hakkasid, pannes teenindajaid kiljudes terrassilt põgenema.

Tallinna keskkonnaametist kinnitati ERR-i uudisteportaalile, et nad on vanalinna toitlustuskohtade rotiprobleemist teadlikud, kuid linnal selle teemaga tegelemiseks kohustust ega võimalusi pole. Rotitõrjet peab iga kohvik ise tellima, selleks kohustab neid ka veterinaarnõuetest tulenev enesekontrolliplaan ning rahvatervise seadus.

Harjumaa veterinaarkeskuse juhataja Vladimir Vahesaar leidis, et rotimürgi kasutamine toitlustuskohtadesse ei sobi, kuna võib hooletul käitlemisel sattuda ka inimese toidulauale ning soovitas selle asemel inimkõrvale kuuldamatu sagedusega häälpeleteid kasutada.

Rotid võivad olla haiguste kandjad, levinumad on tulareemia, hantaviirusnakkus, jersinioos ja leptospiroos.