Tallinna ülikooli Narva maantee maja valmimine viibib

 (5)
Tallinna ülikooli Narva maantee maja valmimine viibib
Foto: Andres Putting

Tallinna ülikooli Narva maantee äärde kerkiva klaasist fassaadiga Astra maja ehitustööd viibivad, hoone antakse üliõpilaste ja teadlaste kasutusse esimesel võimalusel.

Tallinna ülikooli instituudid, kes ootavad uude majja kolimist, jätkavad kuni selle valmimiseni oma praegustel pindadel, teatas ülikool.

“Tallinna ülikool on valmis ootama uuel tasemel õppehoonete kvaliteedi nimel ning teeb omalt poolt kõik, et õppetöö läbiviimine ja töötingimused Astra maja valmimiseni ei kannataks. Meie jaoks on oluline lõpptulemus ja ehitajate pingutusi nähes on põhjust sellesse uskuda,” ütles Tallinna ülikooli arendusprorektor Eve Eisenschmidt.

Töid teostava AS Oma Ehitaja juhatuse esimees Kaido Fridolin märkis, et unikaalse ja keeruka arhitektuurse lahendusega hoone projekteerimistööd võtsid planeeritust oluliselt rohkem aega.

„Ehitustöödega pole graafikust mahajäämust täielikult õnnestunud tasa teha. Küll aga lubame koostöös projekti partneritega teha kõik endast oleneva, et õppetöö Tallinna ülikooli Astra majas algaks siiski käesoleva aasta septembrikuu jooksul.“