Tallinna ühe populaarsema söögikoha Manna La Roosa töötajal avastati koroonaviirus

 (223)
Tallinna ühe populaarsema söögikoha Manna La Roosa töötajal avastati koroonaviirus
Foto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Tallinna üks populaarsemaid söögikohti Manna La Roosa teatas, et ühel nende töötajal avastati koroonaviirus.

"Soovime Teid teavitada, et tõsiste sümptomiteta Manna La Roosa töötaja testis täna (22.08) päeval positiivselt COVID-19 viirusele. Kuna nimetatud teenindaja puutus enne haiguse tunnusmärkide ilmnemist kokku meie saalipersonaliga, siis tegime otsuse Manna La Roosa mõneks ajaks sulgeda," kirjutas restoran sotsiaalmeedias.

"Oleme suhelnud Terviseametiga, kuidas peaks antud olukorras käituma. Kõik teenindajaga lähikokkupuutes olnud personal läheb testimisele ja püsib tulemuste selgumiseni isolatsioonis. Terviseamet andis meile küll loa esmaspäevast Manna La Roosa peale vajalikke desinfitseerimisprotsesse avada (ilma haigega kokku puutunud personalita), kuid meie töötajate ja Teie turvalisus on meile oluline. Seetõttu ootame ära meie maja teiste töötajate testide tulemused ja otsustame seejärel, millal taas restorani avame.

Hoiame Teid uudistega kursis, seniks olge tublid ja hoidke end," lisas restoran

Terviseamet teatas täna, et viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1152 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 21 testi tulemus osutus positiivseks.

Seotud lood:

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus 10 positiivset testi tulemust Harjumaale, 9 Ida-Virumaale, üks Jõgevamaale ning üks Võrumaale.

Harjumaa juhtumite puhul oli ühel juhul tegemist perekondliku nakatumisega, ülejäänud 9 värske juhtumi asjaolud ja nakkusallikas on hetkel tuvastamisel

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!