Tallinna tehnikaülikooli tudengil tuvastati koroonaviirus

 (146)
TTÜ Inseneeriateaduskonna lõpetamine
Foto on illustreeriv.Foto: Madis Veltman

Täna tuvastati ühel Tallinna tehnikaülikooli (TalTech) tudengil koroonaviirus.

"Nakatunu tunneb ennast hästi ning on kodusel ravil perearsti jälgimisel. Ülikool on teinud juhtumi teada saamisest alates tihedat koostööd terviseametiga," ütles tehnikaülikooli meediasuhete juht Krõõt Nõges Delfile.

Ta kinnitas, et kõik nakatunu lähikontaktid on välja selgitatud ning nad on samuti jäänud eneseisolatsiooni oma tervist jälgima.

Üliõpilasi, kes on viibinud nakatunuga ühes loengus on sellest eraldi teavitatud.

"Ruumid, kus nakatunu on viibinud, on nõuetekohaselt puhastatud ning kasutamiseks ohutud. Hetkeseisuga on olukord kontrolli all ning nakkusjuhtum ei kujuta ohtu ülikooli töötajatele ega õppijatele," kinnitas Nõges ja lisas, et olukorra muutumisel jagab ülikool operatiivselt uut infot.

Ülikool on olukorrast teavitanud oma üliõpilasi ning töötajaid ning palunud olla oma tervise suhtes tähelepanelik ja haigussümptomite ilmnemisel püsida kodus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!