Tallinna Tehnikaülikool avab oma 100 aasta juubeli pidustused suure linnakupeoga

 (3)
Tallinna Tehnikaülikool avab oma 100 aasta juubeli pidustused suure linnakupeoga
Foto: ttu.ee

Täna algavad suure linnakupeoga Tallinna Tehnikaülikooli 100 aasta juubeli pidustused.

Peol on vilistlaste kokkutulekud, mõõtu võetakse viievõistlusel, külastada saab erinevaid teaduslaboreid jpm. Tippsündmus on juubeli auks valminud amfiteatri avamine, kus esietendub suurejooneline rokkooper.

Vilistlastele, tudengitele, töötajatele, koostööpartneritele ja sõpradele mõeldud linnakupidu algab kell 12.50 ülikooli ajaloost rääkiva teledokumentaali „Mõistuse ja käega: 100 aastat innovatsiooni“ esilinastusega.

Ekraanile manatakse põnevamaid ja olulisi sündmusi ülikooli ajaloost, inimesi ning vaimsust, loomulikult saab heita pilgu õppeasutuse innovaatilisse tulevikku. Filmi saab vaadata igal täistunnil algaval seansil.

Kell 14–18 saavad huvilised külastada ülikooli erinevaid laboreid ning tutvuda sealsete leiutiste ja tegevustega. Sobiva labori saab enne välja valida tehnikaülikooli kodulehel.

Viievõistlusel võtavad mõõtu nii tudengite, vilistlaste kui ka töötajate meeskonnad, proovile tuleb panna nii mõistus kui ka käed.

Kell 18.40 avatakse ametlikult Tallinna Tehnikaülikooli linnakusse ülikooli juubeliks ehitatud amfiteater, kus esimest korda tuleb esitlusele kooli juubeliks loodud rokkooper „Neli tilka digitaali“.

„Neli tilka digitaali“ toob lavale ainult tipikad – kitarristide orkestri, tipikate bändi, Rasmus Rändvee, Artjom Savitski, Anette Maria Renniti, Paul Taklaja, Kristjan Karma ja ülikooli rektoraadi liikmed. Muusika kirjutas Siim Aimla, sõnad Jüri Kriisemann, lavastas Siim Tõniste.

Linnakupeo põhjalik kava