Tallinna südalinnas prügikastis uinunud soomlane pääses napilt eluga

 (106)
6RS03OCT08X05.jpg
Foto: Rene Suurkaev

Ööl vastu reedet pääses Tallinna südalinnas üle noatera surmasuust soomlane, kes restorani taha prügikasti magama jäi ja alles selle peale ärkas, kui ta koos jäätmetega prügiauto kõhtu jõudis.

Politsei sai teate õõvastava olukorra kohta kell 6.47, ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja Delfile. Prügivedajad kirjeldasid juhtunut nii, et „kohe, kui nad konteinerist hääli kuulsid, panid nad masina seisma“.

Politsei andmeil ei sisaldanud see konkreetne prügiveo-auto mehhanismi, mis prügi kokku surub. Millise aparaadiga õnnetu soomlane täpsemalt prügiauto sisemuses kokku puutus, on seega hetkel ebaselge.

Hääli kuulnud prügivedajad jätsid igatahes oma tegevuse kohe katki, kutsusid kiirabi, päästjad ja politsei, ning just päästeametnikud vabastasid turisti prügiauto sisemusest.

Kiirabi viis 32-aastase mehe ravile, tema praegune tervislik seisukord on teadmata. Narva maantee 5 hoone taga aset leidnud tavatu päästeoperatsiooni ajal oli turist igatahes teadvusel. Mis asjaoludel külaline prügikasti magama sattus, ei ole teada.