Tallinna roheline abilinnapea Zuzu Izmailova lahkub ametist

 (113)
Züleyxa Izmailova
Züleyxa IzmailovaFoto: Oliver Tsupsman

Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova andis täna teada otsusest lahkuda abilinnapea kohalt, et pühenduda Roheliste erakonna edasiviimisele ning liikmeskonna kasvatamisele.

Roheliste juhi Izmailova sõnul ei kao rohelised kuhugi ära, vaid hoiavad jätkuvalt Tallinna linnavalitsuse tegevusel silma peal. "Roheliste eestvedamisel sai lühikese aja jooksul ära tehtud palju. 3 miljonit eurot investeeringuid päikeseparkide rajamiseks eesmärgiga vähendada CO2 emissioone, Tallinna liitumine pestitsiidivabade linnadega võrgustikuga puhtama ja ohutuma keskkonna tagamiseks ning eesrindlik otsus ühekordsetest plastnõudest loobumiseks avalikel üritustel on vaid mõned väga olulised ja laialdase positiivse mõjuga muudatused, mida pooleteise aastaga korda jõudsime saata“ kommenteeris Izmailova koostööd Keskerakonnaga Tallinna linnavalitsuses.

Izmailova tõi oma otsuse põhjuseks, et ei ole kaugeltki rahul roheliste tulemusega riigikogu valimiselt ning kavatseb erakonnas olulisi muudatusi teha, et rohelised edaspidi poliitikamaastikul suuremat jõudu omaksid.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tänas Eestimaa Rohelisi ja abilinnapead Züleyxa Izmailovat töö eest, mis on toonud pealinna rohelisemat maailmavaadet ning mitmed vajalikud ja oodatud projektid. Ta kinnitas, et puhas keskkond jääb Tallinna linnavalitsuse jaoks prioriteediks, kuid uut abilinnapead ametisse ei nimetata ning linnavalitsus saab olema taas kuueliikmeline. "Olen rõhutanud, et linnavalitsuse töö peab olema efektiivne ja täitma pealinna elanike ootused. Samas leian, et valitsemiskulusid saab ja tuleb vähendada tööd ümber struktureerides, mistõttu ei pea ma täna vajalikuks uue abilinnapea ametisse nimetamist," selgitas Kõlvart. See tähendab, et lahkuva abilinnapea töökohustusi täidavad edaspidi teised linnavalitsuse liikmed.

Seotud lood:

Ka kinnitas linnapea, et koos algatatud projektidega jätkatakse, sealhulgas kogukonnaaedade ja aiandite rajamisega koolide-lasteaedade juurde, mahetoidu pilootprojektiga ning Harku kaitseala moodustamisega.

Keskerakond ja Eestimaa Rohelised sõlmisid 2017. aastal koalitsioonileppe, kus toodi välja, et erakonnad jagavad inimkeskset ja sotsiaalset ilmavaadet, mis tähtsustab tasakaalustatud ja säästlikku arengut. Samuti liitus linnavalitsuse koosseisuga roheliste juht Züleyxa Izmailova.