Tallinna linnapea: lasteaedu me kinni ei pane, otsus tuleb juhtumipõhiselt

 (52)
Rühm Tuuletroll, Tuule lasteaias
Rühm Tuuletroll, Tuule lasteaiasFoto: Priit Simson

Eile kuulutati Eestis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks eriolukord. Kaheks nädalaks suletakse koolid, kuid mitte lasteaiad ja -hoiud, sest väikeste lastega koos tuleb ka vanematel koju jääda.

"Me arutasime seda esimest korda paar nädalat tagasi ja juba siis oli meil selge, et kui me hakkame koole kinni panema, siis lasteaiad automaatselt kinni ei lähe. Põhjus on, et lasteaedade kinnipanek toob suurema negatiivse sotsiaal-majandusliku efekti, sest lastega peavad vanemad kodus istuma," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. "Otsustasime, et lasteaedade puhul hakkame otsustama rühma põhiselt, mitte ei pane korraga tervet lasteaeda kinni."

Kõlvart ütles, et seni, kuni pole riigil teistsugust lähenemist ja omavalitsused saavad otsustada, kuidas käituda, tehakse pealinnas iga juhtumi ja lasteaia puhul eraldi otsus. Ta lisas, et koroonaviirus pole ainuke probleem, sest praegu on ka gripipuhang, mistõttu on üks Tallinna lasteaed juba karantiinis.

Kuidas plaanib linn toetada vanemaid, kellel tuleb lastega siiski pikemaks ajaks koju jääda? "Eelkõige pöördume tööandjate poole, et nad annaksid vanematele võimaluse jääda koju. Nagu juba enne eriolukorra väljakuulutamist otsustasime, siis kõik, kes tulevad riskipiirkondadest, peavad olema kaks nädalat kodus," sõnas Kõlvart.

Seotud lood:

Võimalusel koju

Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänasel valitsuse pressikonverentsil, et paljud vanemad ei saa lastega koju jääda, kuid kel vähegi võimalik, võiks seda teha. "Üleskutse on loomulikult see, mida ma rääkisin täna hommikul ka haridus- ja teadusministri Mailis Repsiga, et kuna pandeemia levik on maailmas – WHO on nii öelnud –, siis kui vähegi võimalik, siis lapsed, ka lasteaialapsed hoida kodus. Kui on vähegi võimalik! Kui seda võimalust ei ole, siis lasteaiad on avatud ja see otsus võib sündida ka igal hetkel, ka valitsuse tasandil, kuna täna on eriolukord, et ka lasteaiad suletakse, aga täna arvestades situatsiooni riigis ja arvestades proportsionaalsust me pole seda teinud."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!