Tallinna linnakantselei töötaja nimetas Abdul Turay'd "mõttetuks neegriks"

 (337)
Valimisplakatid
Foto: Eero Vabamaegi

Tallinna linna väljaantava ajalehe Stolitsa toimetaja
Anastassia Belitško-Popovych nimetas Facebookis linnavolikogu liige Abdul Turay'd (SDE) "mõttetuks neegriks". Riigikogu liige Yana Toom postitas nimelt Facebooki ühe artikli Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatidest ja Belitško-Popovych kirjutas sellele Turay'd halvustava kommentaari.

"Loen nimekirja. Jõudsin Abdul Turay'ni. Olen naerust laua all. Tähendab, Inglismaal ta oli mõttetu neeger (mitte segregatsiooni mõttes, vaid eritunnuse mõttes), aga Eesti andis talle võimaluse teha poliitilist karjääri ja kandideerida Euroopa Parlamenti. Kas see on seeriast "tehke järgi, tiblad"?"

Nii Toom kui Turay kandideerivad 25. mail toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel.

Toom saatis Turayle juhtunu pärast ka vabanduse.

Austatud härra Turay

Lubage edastada teile nii minu kui ka Anastassija Belitško-Popovitši siiras vabandus seoses kommentaariga, mis ilmus täna minu Facebooki postitusele ja milles Anastassija kasutas Teie kohta mittesobivaid väljendeid.

Selline väljendusviis on kahtlemata lubamatu ja ma vabandan Teie ees, et antud sõnum oli Facebookis üleval. Ei oma tähtsust, millised tagamaad olid sellel postitusel – fakt aga on see, et sellise alatooniga sõnum on selget sobimatu.

Seotud lood:

Austusega,

Yana Toom