Tallinna linnajuhtide palgad kerkivad kuni 6100 euroni kuus

 (55)
Mihhail Kõlvart
Mihhail KõlvartFoto: Madis Veltman

Tallinna linnavalitsus tegi ettepaneku tõsta alates 1. juulist linnapea ja volikogu esimehe põhipalka 6100 euroni ning abilinnapeadel 5200 euroni, kuid samas väheneb linnajuhtide reaalsissetulek, vahendab ERR.

Linnavalitsus tegi linnavolikogule ettepaneku korraldada oma palgasüsteem ümber nii, et linnajuhid loobuvad linna äriühingute ja sihtaustuste nõukogude liikmetasudest. Varem on Tallinna linnavolikogu opositsioon linnajuhte korduvalt kritiseerinud kopsakate tasude eest, mis nad linna asutuste nõukogudesse kuulumise eest saavad.

"Linnavalitsuse liikmed peavad oma tööd nõukogudes jätkama, kuid linna huvide esindamine seal peab kuuluma nende palga sisse," ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Praegu on Tallinna linnapea ja linnavolikogu esimehe brutopalk ilma nõukogu tasudeta 5732 eurot, abilinnapeadel aga 4575 eurot kuus.

Linnajuhtidest ei kuulu ainsana ühtegi nõukokku abilinnapea Betina Beškina. Kõige suuremat palgalisa saab praegu aga abilinnapea Kalle Klandorf - kolme nõukogu liikmeks olemise eest laekub talle kuus 3000 eurot.