Tallinna linna haiglad ja hoolekanne saavad 300 000 kirurgilist kaitsemaski

 (11)
Linnas 25.03.2020
Foto: Andres Putting

Tallinna tellitud 300 000 kirurgilist maski on kohale jõudnud, linn hakkab neid jagama linna haiglatele, sotsiaalhoolekandeasutustele, linnaosavalitsustele ja linna allasutustele.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkas Tallinn täiendavate isikukaitsevahendite varude tellimisega tegelema juba märtsi algul, sellepärast on tellimus ka tänaseks kohale jõudnud. „Meie peamine eesmärk on tagada nii Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla kui ka Tallinna Kiirabi kirurgiliste maskide varu vähemalt mai alguseni ehk praeguse seisuga välja kuulutatud eriolukorra lõpuni. Kindlasti saame vajadusel ka kaitsevahendite varu asutuste siseselt ümber jagada, kuid meie prioriteediks on haiglate ja sotsiaalvaldkonna töötajate varustatus,“ täpsustas Kõlvart. „Siinkohal täname oma koostööpartnerit ja tarnijat Decora ASi, kes suutis praegusel keerulisel ajal meie tellimuse kiiresti täita.“

Tellitud kirurgilisi maske jagatakse ka sotsiaaltöötajatele, MUPO ametnikele, Iru hooldekodule, Tallinna lastekodule, turva- ja tugikeskustele, sotsiaalkeskustele, sotsiaalmajadele ja Tallinna Hoolekandekeskusele. Lisaks jagab linn oma varudest allasutustele hädavajalikus mahus ka respiraatoreid, mille lisatellimus ei ole veel kohale jõudnud.

Linn on tellimas ka meditsiinilisi kaitsevisiire näo kaitseks, mis on mõeldud sotsiaalhoolekande töötajatele, koduhooldust tegevatele sotsiaaltöötajatele jt. Meditsiinilised kaitsevisiiride eeliseks on nende korduvkasutuse võimalus, kui neid korralikult desinfitseerida ja puhastada. Osa linna varem tellitud isikukaitsevahendeid, sh respiraatorid on Eestisse veel saabumata ning linn otsib võimalusi veel täiendavalt isikukaitsevahendite hankimiseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!