Tallinna lastekodus on üks pererühm karantiinis


Tallinna Lastekodu Maarjamäe Keskus
Tallinna Lastekodu Maarjamäe KeskusFoto: Priit Simson

Tallinna lastekodu imikute ja puuetega laste majas diagnoositi haigestunud pereemal Covid-19, mistõttu on üks pererühm karantiinis. Kõigi teiste töötajate ja laste testid osutusid negatiivseks.

Tegemist on pererühmaga, kus on kuus last vanuses 1-17. Pererühm on karantiinis kuni 14. maini.
Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul jälgitakse kõigi töötajate ja laste tervislikku seisundit ning kindlasti kavatsetakse teha ka kordustestid. „Pererühmas on hetkel karantiinis kaks töötajat ja kuus last ning keegi ruumidest ei lahku. Pererühma kasutada on kaks korterit. Vajalikud isikukaitsevahendid on töötajatel olemas ja korraldatud on ka toitlustus,“ täpsustas Beškina.
Imikute ja puuetega laste majas on hetkel 28 last, töötajaid on asutuses kokku 45.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!