Tallinna lasteaedades käib kohal kaks korda rohkem lapsi kui eriolukorra alguses

 (34)
Suletud mänguväljakud Lasnamäel
Suletud mänguväljakud LasnamäelFoto: Jaanus Lensment

Kui eriolukorra esimese nädala lõpuks oli Tallinna lasteaedades kohal vaid 1077 last, siis nüüd käib kohal ligikaudu 2200 last.

Kõik Tallinna 124 lasteaeda on kriisi ajal avatud olnud, seisab linna pressiteates. Mõnes lasteaias võimaldatakse ka 24/7 teenust elutähtsatel ametitel töötavatele lapsevanematele. Laste arvu rühmades on hoitud maksimaalselt 6-8 piires, et kontaktid oleksid minimaalsed. Praegu töötab 358 rühma, kuid laste arvu suurenemisel avatakse lisarühmi.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles pressiteate vahendusel, et tänu lasteaiatöötajate panusele on saanud kriisiajal oma tööd teha kõik arstid, politseinikud ja teised elutähtsatel ametikohtadel töötavad inimesed, kelle eemalejäämine hädaolukorra ajal ei oleks mõeldav.

„Olen igati nõus Eesti lasteaednike liidu mõttega, et praeguses olukorras tuleb ka lasteaiatöötajaid pidada elutähtsa teenuse osutajaiks,“ märkis Belobrovtsev. „Lasteaiad on olnud paindlikud oma töökorralduses, pingsalt on jälgitud rangeid hügieeni- ja turvalisuse nõudeid laste tervise hoidmiseks."

Eriolukorras järgitakse kõiki reegleid ning lapsed antakse õpetajale üle kas lasteaia välisuksel või väravas. Niisamuti ei toimu rühmade vahel liikumist ega kontakte. Lasteaedades olevad spordiruumid, saalid, ujulad ja teised ruumid ei ole ühiskasutuses.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!