Tallinna Läänemere gümnaasiumi õpilasel tuvastati koroonaviirus, tema klass saadeti distantsõppele

 (53)
Läänemere Gümnaasium
Läänemere GümnaasiumFoto: Priit Simson

Tallinna Läänemere gümnaasiumi õpilasel tuvastati koroonaviirus ja tema klass on saadetud mõneks ajaks distantsõppele.

"Seoses juhtunuga on kool vastu võtnud vastavad meetmed. Klass, kus õpib haigeks jäänud laps, on saadetud distantsõppele. Hoiame õpilaste ja õpetajate tervist," kinnitas juhtunut koolidirektor Deniss Prensetsov.

Eile teatas kool, et distantsõppele on saadetud gümnaasiumi viiendad klassid.

Kooli Covid-19 leviku tõkestamise plaan näeb ette, et kui tuvastatud on haigestumine, saadetakse klass kodusesse isolatsiooni ja distantsõppele kaheks nädalaks.

Alates 14. septembrist alustab Läänemere gümnaasium hajutamise eesmärgil distantsõppega 11. ja 12. klassides.

Nädal hiljem alustatakse distantsõppega 5. – 12.klassides. Distantsõppe toimub paralleelide kaupa ja kestab nädala vältel.

Distantsõppel viibimise ajal on õpilasel vajalik arvuti, mis võimaldab videotundides osalemist (mikrofon, kaamera) ja Google keskkonda kasutamist. Vajadusel saab lapsevanem/õpilane arvutit laenutada koolist ja võtta enda vastutavale hoiule distantsõppe ajaks.

Tallinna uued koroonameetmed

Tallinna linnajuhid otsustasid, et rakendub kollane stsenaarium, mis tähendab tunduvalt rangemaid piiranguid.

Ennetava meetmena paigaldatakse septembrikuu jooksul kõikides koolides termokaamerad ja rakendatakse õpilaste hajutamist. Hajutatud õppega alustatakse esialgu alates 8. klassist, kuid iga kool töötab välja sobiva hajutamise korralduse, et seda operatiivselt ja koheselt rakendada.

Kontaktide vähendamiseks rakendatakse koolides paindlikku õppekorralust, näiteks eraldi ustest sisenemine, hajutatud koolipäeva algust, vahetundide, sh söögivahetunni ning õuesõppe võimaluste kasutamist. Õppetöö toimub võimalusel koduklassi põhimõttel. Koolides peavad õpetajad kasutama visiire.

Vahetu kontakti vältimiseks toimub lasteaedades laste vastuvõtmine ja üle andmine õues. Lasteaiatöötajad, kes võtavad lapsi vastu ja suhtlevad vanematega, kasutavad isikukaitsevahendina visiiri. Lasteaiad töötavad rühmapõhiselt ehk välditakse rühmade vahelisi kontakte.

Loe rohkem siit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!