Tallinna koolilõunad jäävad lahjaks lihakastmeks ning supileemeks

 (13)
Koolilõuna
KoolilõunaFoto: Karli Saul

Kui Äripäev kajastas, et alates aastast 2014 on Tallinna linn lastele koolitoidu eest maksnud 1,34 eurot, mis on aga kallinevate kaupade tõttu on sunnitud koolitoitlustajaid pakkuma aina odavamat toidukraami ning tooma koolidesse enam supipäevi.

Kõnealuse loo peale esitas Tallinna linnavolikogu liige, reformierakondlane Kristen MIchal linnapeale Mihhail Kõlvartile arupärimise, milles küsis, kas tulevikus on plaanis tõsta koolilõunate toetusi, mis tagaks õppuritele kvaliteetsema ning rikkalikuma lõunamenüü.

Tallinna linnapea vastas: "Tallinna munitsipaalkoolides läbiviidud küsitluste kohaselt on koolitoiduga rahul või väga rahul 74% õpilastest."

Ta väljendas arvamust, et Tallinna linna eesmärk on alati olnud koolilastele kvaliteetse toidu pakkumine ning hinnatõus seda ei pruugigi tagada. Aprillis kuulutati välja hange Südalinna kooli toitlustaja leidmiseks, mille võitis nelja pakkuja seast Baltic Restaurants AS. Nii võitja kui ka teised kolm pakkujat pakkusid linnaisa väitel tervislikku, tasakaalustatud lõunat 1,34 euro eest.

Delfi palus Tallinna haridusametilt näidismenüüd, mida 1,34 euro eest ühes õppeasutuses lastele pakkuma hakatakse, kuid see kuulutati ärisaladuseks.