Tallinna kesklinna halduskogu tegi ettepaneku vabastada ametist Valgas loata valimisüritusi korraldanud kesklinna linnaosavanem

 (23)
Tallinna TV kontsert–salvestus
Alar Nääme (vasakul)Foto: Marko Jakobi

Täna IRLi ettepanekul erakorralisele istungile kogunenud Tallinna Kesklinna halduskogu otsustas linnapeale Edgar Savisaarele teha ettepaneku vabastada ametist Kesklinna linnaosavanem Alar Nääme, kuna tema riigikogu valimiskampaania üritused Valgas maksis kinni Tallinna Kesklinna Valitsus. Ettepanekut toetas kaheksa halduskogu liiget ja vastu oli kaks.

„Linnaosavanem on kaotanud halduskogu usalduse, kuna Alar Nääme tegevus annab alust arvata, et linnaosavanem seab enda isiklikud huvid linnaosast kõrgemale. Nääme tegevus pole ainult ebaeetiline, vaid sellel on ka selged korruptsioonitunnused, sest avalikest vahenditest on loodud endale eeliseid valimisteks,“ rääkis Kesklinna halduskogu liige Sven Sester (IRL).

„Kuna linnaosavanem on enda ametissenimetamisel saanud kooskõlastuse just linnaosa halduskogult, otsustas halduskogu teha linnapeale ettepaneku linaosavanem ametist vabastada,“ märkis Sester.

Sesteri sõnul on kahetsusväärne, et Nääme otsustas puhkusele viidates tänaselt koosolekult puuduta, mistõttu ei olnud halduskogul võimalik linnaosavanema poolseid selgitusi kuulata. Samuti ei esitanud Nääme halduskogule kirjalikke selgitusi.

Halduskogu otsustas ka, et halduskogu revisjonkomisjon kontrollib linnaosavanema rahaliste kulutuste sihtotstarbelisust.