Tallinna ja Kopli lahes kehtestatakse laevadele jääklassi nõuded


Tallinna ja Kopli lahes kehtestatakse laevadele jääklassi nõuded
Foto: Siim Lõvi

Veeteede amet kehtestab alates selle nädala laupäevast jääklassi nõuded kõigile Tallinna ja Kopli lahe sadamatesse ning Muuga sadamasse sisenevatele ja väljuvatele jäämurdja teenindatavatele laevadele.

Alates 5. veebruarist peab laevadel olema vähemalt jääklass 1C Lloyd`s Registri järgi või samaväärne teiste klassifikatsiooniühingute jääklass ning peamasina võimsus mitte alla 1600 kilovati, teatas amet. Jäämurdja vedurlaev-pargas koosseise ei teeninda.

Pärnu sadamat külastavatele laevadele kehtestati jääklassi nõuded alates mullu 12. detsembrist. Sillamäe ja Kunda sadamasse sisenevatele ja sealt väljuvatele jäämurdja teenindatavatele laevadele hakkasid jääklassi nõuded kehtima alates selle aasta 28. jaanuarist.

Ka neis piirkondades sõitvatel laevadel peab olema jääklass 1C Lloyd`s Registri järgi või samaväärne teiste klassifikatsiooniühingute jääklass ning peamasina võimsus mitte alla 1600 kilovati.

Jäämurdja Tarmo sõitis tööpiirkonda Soome lahele 27. jaanuari keskööl ja on senini abistanud üle kümne laeva. Praegu töötab jäämurdja Kunda, Sillamäe ja Kopli lahe sadamate piirkonnas. Pärnu lahel teeb alates möödunud aasta 7. detsembrist jäämurdetöid mitmeotstarbeline laev EVA-316.