Tallinna botaanikaaed saab uue hoone


Tallinna botaanikaaed.
Tallinna botaanikaaed.Foto: Liisi Kanna

Tallinna botaanikaaed plaanib rajada kaasaegse majandushoone, mille projekteerimine ja ehitamine maksab eeldatavasti umbes neli miljonit eurot.

Uue majandushoone projekteerimise hankele esitati viis pakkumust. "Parim pakkumus selgub pärast komisjonis kvalifitseerimist ja otsuse langetamist," ütles abilinnapea Eha Võrk. Majandushoone projekteerimise ja rekonstrueerimise kogumaksumus on 3,35 miljonit eurot.

Uude hoonesse kolitakse herbaarium, teadurite ruumid ja laboratooriumid ning raamatukogu. Majandushoone ehitus algab eeldatavalt 2020. aasta kolmandas kvartalis ning kestab aasta.

Lisaks uuele majandushoonele kaasajastatakse ka botaanikaaia palmimaja, mille ehitustehniline seisukord on ekspertiisi hinnangul halb. Palmimaja rekonsutrueerimise projekti koostamine käib ja eeldatavasti alustatakse tööga järgmise aasta alguses. Palmimaja projekteerimise ja rekonstrueerimise kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot.

Palmimajja projekteeritakse nüüdisaegne kütte- ja ventilatsioonilahendus, asendatakse amortiseerunud avatäited ja siseviimistlusmaterjalid, sh paigaldatakse uus klaasfassaad ning luuakse soojapidavamad välispiirded.