Tallinn toetab juba aastaid kremlimeelset teabekeskust odava üüripinnaga

 (189)
Tallinna Linnavolikogu
Inimõiguste Teabekeskuse juht Aleksei Semjonov on ka Tallinna linnavolikogu liigeFoto: Rauno Volmar

Inimõiguste Teabekeskust on kapo oma aastaraamatutes nimetanud juba aastaid Venemaa mõjutuspoliitika üheks vahendiks Eestis. Asutuse tegevust toetab aga Tallinna linn, üürides Teabekeskusele odavalt pinda kesklinnas.

Juba aastaid on Tallinna linn üürinud Inimõiguste Teabekeskusele kesklinnas odavaid üüripindasid. 2010. aastal sõlmiti üürileping aadressile Estonia Puiestee 5a.

Tallinn üüris seal Teabekeskusele 124 ruutmeetrit kontoripinda hinnaga 25 krooni (1,6 eurot) ruutmeetri kohta. Lisaks pidi keskus tasuma kommunaalkulud. Üürilepingus oli tingimuseks seatud, et pinnal tuleb tegutseda teabekeskusena.

2013. aastal üürileping Estonia Puiesteel lõpetati ja Inimõiguste Teabekeskus kolis uuele Tallinna linna pinnale aadressil Köleri 8. Seal sai Teabekeskus rendile 64 ruutmeetrit üürihinnaga 0,96 eurot ruutmeetri kohta kuus. Jällegi oli seejuures tingimuseks, et ruume kasutatakse teabekeskusena.

Tallinna linna seosed Inimõiguste Teabekeskusega ei piirdu sellega. Neljapäeval otsustas Keskerakonna kontrollitud Tallinna linnavolikogu anda Tallinna teenetemärgi Teabekeskuse juht Aleksei Semjonovile. Semjonov on Tallinna linnavolikogu keskfraktsiooni liige.