Tallinn tellib venemeelselt PBK-lt tänavu saateid enam kui poole miljoni eest

 (195)
Venekanal PBK saade "Tere hommikus, Tallinn"
PBK saade "Tere hommikust, Tallinn"Foto: Heiki Rebane

Kokku kolme eetrisse mineva telesaate tellimine läheb Tallinnale tänavu maksma 542 720 euro eest, selgub linnapea Mihhail Kõlvarti vastusest reformierakondlastest volikogu liikmete arupärimisele.

Saate "Наша столица" ("Meie pealinn") tootmine ja eetrisse andmine läheb Kõlvarti sõnul maksma 94 800, "Доброе утро, Таллинн!" ("Tere hommikust, Tallinn!") tootmine ja eetrisse andmine 331 980 ja "Русский вопрос" ("Vene küsimus") tootmine ja eetrisse andmine 115 940 eurot, millele lisandub käibemaks.

Venekeelsete telesaadete tuleva aasta maht, maksumus ja tootja selgub Kõlvarti sõnul tänavu sügisel korraldatavate riigihangete tulemusena.

Kõlvart kinnitas ka, et linnameedia tegevuskulude kokkutõmbamisest ja sihipärasemaks muutmisest pole loobutud. Selle aasta eelarves on Tallinna TV-le ette nähtud 3 842 500 eurot ja linna üldisteks avalike suhete kuludeks veel 2 297 000 eurot.

Lisaks praeguseks mitmeid koondamisi läbi teinud ja teleprogrammi edastamise lõpetanud Tallinna TV-le on Tallinna avalike suhete teenistuses veel kokku 60 töökohta, neist Raepressis seitse, ajalehes Pealinn 11 ja Stolitsas üheksa töökohta.