Tallinn: teedeehitus ei sõltu valimistetsüklist

 (36)
Tallinn: teedeehitus ei sõltu valimistetsüklist
Foto: Ilmar Saabas

Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš ütleb, et täiesti vale on käsitlus, nagu oleks Tallinna tee-ehitusobjektid tegelikult ammu valmis ja et linnapea hoiab nende avamist valimiste-eelseks ajaks.

Meedias ilmus uudis Tallinnas käimasolevatest tee-ehitusobjektidest, kus väideti, et Ülemiste viadukt, Vabaduse väljak ja Nõmme turg on ammu valmis või valmivad vahetult enne valimisi, kuid avatakse alles sügisel, kuna siis saab uue objekti avamise sujuvalt propagandavankri ette rakendada. Abilinnapea Boroditši teatas Raepressi vahendusel Delfile, et selline teooria ei pea paika.

Abilinnapea ütles, et kõik kavandatud objektid valmivad lepingus fikseeritud tähtajaks ja paljudel juhtudel ka märgatavalt varem. „Juuni alguses tegime Ülemiste viadukti ehitusel tööde ülevaatuse, kuhu kutsusime ka pressi esindajad. Siis lubas ehitaja ajakirjanike juuresolekul, et viadukt valmib kooliaasta alguseks, hiljemalt 31. augustiks. Praegu võib öelda, et ehitustööd on kulgenud väga tempokalt ja juuli lõpuks annavad ehitajad objekti üle. Liiklus avatakse augusti alguses, kuid täpne kuupäev selgub pärast tööde vastuvõtmist ja viadukti katsetamist.“

Mis puutub liikluse avamisse Vabaduse väljakul, siis toimub see kõigi eelduste kohaselt juuli lõpus. Praegu liigub ehitusel palju raskeid masinaid ja liikluse ennatlik avamine tekitab liiklusohtliku olukorra.

Seotud lood:

Nõmme turuhoone renoveerimine lõpetatakse samuti sügiseks. Boroditš selgitas, et esialgsete plaanide kohaselt oli linnal kavas ainult turuplats rekonstrueerida. Kuna riigihange osutus odavamaks, jäi raha üle ka turuhoone taastamiseks ja töödega loodetakse sügiseks valmis saada.

Ka Nõmme tee kolmanda etapi ehitus kulgeb plaanipäraselt. Lõigu remont algas juuni lõpus ja tööde lõpetamise lepinguline tähtaeg on 15. oktoober.

„Eestis on iidsetest aegadest saati kombeks olnud, et ehitustöid alustatakse varakevadel ja lõpetatakse sügisel. Vaatamata sügisel toimuvatele valimistele tuleb ka sel aastal talv ja selleks ajaks püüab korralik peremees teed korda teha ja hooned katuse alla saada,“ ütles abilinnapea Deniss Boroditš. „Nii on see täna ja jääb nii ka tulevikus.“