Mälestuskivi avamisel kõnelevad Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Riia linnapea Nils Ušakovs ja Vilniuse linnapea Arturas Zuokas. Pidulik üritus algab kell 13.30.

Balti riikide ajaloos tähtsat sündmust meenutava mälestuskivi puhul on tegemist kolmeosalise skulptuuriga - teine samasugune kingiti Riia linnale ning kolmas paigaldati pidulikult Vilniusse juba tänavu 24. mail. Mälestuskivi kinkis Tallinnale Vilniuse linnavalitsus.

Leedu skulptori Gitenis Umbrasase poolt loodud mälestuskivile kinnitatud plaadil on kujutatud jalajäljed, mis sümboliseerivad Balti ketist osavõtnuid. Lisaks mälestuskivile avatakse ka selle juurde kuuluv mälestustahvel, millel on lisaks eestikeelsele selgitav tekst ka läti, leedu, inglise ja vene keeles.

Mälestuskivi avamisel annab tiibklaveril vabaõhukontserdi tuntud pianist ja helilooja Rein Rannap, kaastegev on meesvokaalansambel Ensemble Collegium Musicale.

Taasiseseisvumispäeval esmakordselt toimuval Tallinna laulupäeval astub üles tuhatkond lauljat ja pillimeest, lisaks laulukooridele esinevad ka Liisi Koikson, Jaak Johanson, ansambel Ro:Toro jt. Kontsert algab kell 15 Kadriorus.

Laulupäeval kõlavad paljud armastatud laulud, nagu „Ärkamise aeg“, „Isamaa ilu hoieldes“, „Sind surmani“, „Kodumaa“, „Tuulevaiksel ööl“, „Mis maa see on” jt, aga ka mõned laulud järgmise aasta laulupeo repertuaarist, mida publik pole kuulnud.

Kontserdi kunstilise juhi Aarne Saluveeri sõnul on muusika Eestile rohkem kui vaid üks kunstiliik. „Muusikalise sõnumi kaudu väljendatud tung põhiõiguste, sh iseseisva riikliku vabaduse kehtestamiseks kõlas läbi kõikide aegade, mil olime võõrvõimule allutatud, ja kulmineerus laulva revolutsiooni ajal,” märgib Saluveer.

„Nii Valgal, Võrul kui Kuressaarel on oma laulupäev, Tallinnal aga seni mitte,“ nentis linnapea Edgar Savisaar. „Muutkem Tallinna laulupäev traditsiooniks. Ja Kadriorg on laulupäeva korraldamiseks vägagi traditsiooniline paik – meenutagem, et juba 19. sajandi keskpaiku toimusid seal saksa laulupäevad.“

Kell 11 esitletakse aga raekojas vastvalminud esinduslikku pildialbumit „Uus Tallinn“, mis võtab kokku aastatel 2001-2013 Tallinna linnapildis toimunud positiivsed muutused. Fotodel on kujutatud 50 viimase tosina aasta jooksul linnapilti lisandunud objekti.