Tallinn tahab piirata naastrehvi kasutamise aega

 (65)
naelkumm
NaastrehvFoto: Andres Putting

Tallinna kommunaalamet tegi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku vähendada kevadperioodil naastrehvide ametlikku kasutamise aega, lubades neid kasutada mitte kauem kui 31. märtsini.


Samas teeme ettepaneku propageerida linnalistes piirkondades lamellrehvide kasutamist kevadperioodil esinevate talviste tee- ja ilmastikuolude korral, teatab Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu majandus- ja taristuministrile Kristen ­Michalile.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri määruse järgi võib naastrehve kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, kuid määrus lubab talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Uuurimisprogrammi NASTA 2011-2013 lõpparuandes on tõdetud, et naastrehvide põhjustatud teede kulumine tõstab sissehingatavate tahkete osakeste kontsentratsiooni õhus. Lühiajaline tahkeid osi sisaldava õhu sissehingamine on tõenäoliselt seotud ka sagenenud hingamisteede- ja südamehaigustest tingitud haiglaravile sattumise ning koguni enneaegse surmaga.

Loe edasi Õhtulehest!