Tallinn tahab erakorralist üldlaulupidu

 (89)
Laulupidu
Foto: DELFI

Linnavalitsuse töögrupp otsustas teha Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutusele ettepaneku korraldada erandkorras Tallinnas üldlaulupidu 2011. aastal.

Kui praeguse graafiku kohaselt toimub järgmine üldlaulupidu 2009. aastal ning ülejärgmine 2014. aastal, siis Tallinna filharmoonia direktor Jüri Leiten tegi ettepaneku korraldada üldlaulu- ja tantsupidu aastal, mil Tallinn võib kanda Euroopa kultuuripealinn 2011 tiitlit.

Euroopa 2011. aasta kultuuripealinnaks kandideerivad praegu nii Tallinn kui ka Tartu. 2011. aastal kannavad Euroopa kultuuripealinna tiitlit üks Soome ja Eesti linn.

“On oluline, et me näitaksime oma külalistele seda, mis on meie jaoks kõige olulisem, seda, mis annab meile meie omapära — UNESCO maailmapärandisse kantud laulupidu seda kahtlemata on,” rõhutas Jüri Leiten.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen rõhutas laulupidude olulisust pealinna kultuuripildis. “Kuna meil ei ole võimu muuta Euroopa Kultuuripealinna toimumise aastanumbrit, peame me tegema kõik selleks, et näidata sel aastal meie külalistele seda, mis tõepoolest kaunistab eesti rahvast — laulupidu,” selgitas Jäppinen.