Tallinn: Siska palk Lindakivis ei ole avalikkuse asi

 (120)
Tallinn: Siska palk Lindakivis ei ole avalikkuse asi
Foto: Andres Putting

Lasnamäe linnaosa vanema Kalle Klandorfi kinnitusel ei avalikustata Katrin Siska palka Lindakivi kultuurikeskuse direktorina, sest temaga sõlmitud lepingus on see konfidentsiaalne.

"Siska asub tööle töölepinguga, mitte avaliku teenistuse seaduse alusel, ja seetõttu ei ole tema palk avalik," selgitas Klandorf Delfile. Samas märkis Lasnamäe linnaosa vanem, et uue direktori palk on  sama suur kui eelmisel direktoril Igor Sedaševil.

Tallinna kodulehelt selgub, et keskuse senise direktori Sedaševi põhipalk oli 2008. aastal 225 612 krooni ehk 18 800 krooni kuus, kuid koos puhkusetasu, lisatasude, hüvitiste ja muude tasudega kokku ulatus see 335 145 kroonini aastas ehk ligi 28 000 kroonini kuus.

Avaliku teabe seaduse üle järelvalvet teostava andmekaitse inspektsiooni pressiesindaja Elsa Neeme kinnitusel on aga avaliku sektori palgaandmed avalikud: "Avalikkuse nõue laieneb ka riigi- ja omavalitsusasutuse hallatavate asutuste  juhtide palgaandmetele, mida on võimalik küsida teabenõude korras. Sellist teavet ei luba seadus  konfidentsiaalseks tunnistada."

Lasnamäe linnaosa pressiesindaja Johannes Merilai kinnitusel ei ole Siskaga töölepingut veel sõlmitudki. "Täna alles kinnitas linnavalitsus ta ametisse," märkis Merilai.

Katrin Siska Lasnamäe linnaosa kultuurikeskuse direktoriks valinud komisjoni kuulunud linnaosa noorsootöö osakonna juhataja Eve Annuse kinnitusel ei ole vaja muretseda ka Siska vene keele oskuse pärast. "Temaga vesteldi vene keeles," kinnitas Annus Delfile, et sellele pöörati konkursil tähelepanu. "See on muidugi vägagi imetlusväärne, et sellises eas neiu oskab vene keelt."