Tallinn raha ei loe: Rahvarinde juubeliks tuuakse 170 000 euro eest lavale nimekate esinejate paraad

 (88)
Õllesummer 2. päev vol 2
Foto: Rauno Salumets

Tallinna linn korraldab augusti lõpus suure etenduse, mille esinejate nimekiri on pikk ja muljetavaldav ning lisaks valmivad selleks puhuks spetsiaalselt lühifilmid. See pidu läheb linnale maksma 170 000 eurot.

30. augustil tähistatakse Vabaduse väljakul suurejoonelise etendusega „Rahva aasta“ laulva revolutsiooni ja Rahvarinde juubelit.

Lavastaja Ain Mäeotsa sõnul oli kogu lavastusmeeskonna ning kõikide osalevate artistide tingimus, et üritusel on keelatud igasugune poliitiline propaganda ja valimisreklaam, ka ei astu lavale ükski poliitik, teatas Raepress.

Õhtu jooksul astub lavale paarsada inimest, nende seas Lenna Kuurma, Ivo Linna, Ott Lepland, Birgit Õigemeel, Arno Tamm, Erik Meremaa, Koit Toome, Meelika Hainsoo, Reigo Ahven ja Mihkel Raud, aga samuti sümfooniaorkester Rasmus Puuri juhatusel.

Värskes kuues ja noorte solistide esituses ning sümfooniaorkestri seades tulevad esitamisele ka kõik Alo Mattiiseni viis isamaalist laulu.

Laulude vahel linastuvad spetsiaalselt selleks ürituseks lavastatud ning tõestisündinud lugudel põhinevad lühifilmid, avades erineval ja ootamatul moel ajastu taustu ja meeleolusid, autoriteks Loone Ots ja Rein Pakk, operaatoriks Mait Mäekivi ja lavastajaks Ain Mäeots.

Kaasa teevad näitlejad Mait Malmsten, Raivo E. Tamm, Tiit Sukk, Evelin Võigemast, Priit Pius, Liina Tennosaar, Marje Metsur, Maiken Schmidt ja teised.

Rahvarinde ja laulva revolutsiooni 25. aastapäeva tähistava suurürituse korraldab Tallinna kultuuriväärtuste amet, etenduse teostajaks on MTÜ Vabaduse Kontsert ning lavastusmeeskonda kuuluvad Ain Mäeots (vaheosade lavastaja), Rasmus Puur (muusikaline juht ja dirigent), Reigo Ahven (ansambel), Jaagup Roomet (kunstnik), Krista Köster (koreograaf) ja Sirli Bergström (lava tehniline teostus).

Tänase linnavalitsuse otsusega tõi linn 2013. aasta eelarves Tallinna kultuuriväärtuste ametile ülelinnalisteks kultuuriüritusteks ja -projektideks ette nähtud summade alt välja toetuse MTÜle Vabaduse Kontsert (etendus „Rahva aasta”) eelarvega summas 170 000 eurot.