Taotluse esitamiseks volituse saanud linnavolikogu esimees Toomas Vitsut näeb e-hääletuse kehtivas regulatsioonis hulka küsitavusi: „Erinevaid hääletamisvõimalusi kasutavad valijad teevad oma otsuseid õiguslikult täiesti erinevalt reguleeritud tingimustes — ühtedele on antud võimalus oma häält korduvalt muuta, teistele aga mitte. Seega ei ole valimised ühetaolised.“

Vitsut viitas ka Eesti valimisi vaadelnud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste ameti (ODIHR) hiljuti avaldatud raportile, mis sisaldab hulgaliselt soovitusi e-hääletamise süsteemi muutmiseks.

„Riigikohus peab kontrollima nii rahvusvaheliste organisatsioonide kui ka mitmete ekspertide hinnangul küsimusi tekitanud e-valimissüsteemi vastavust Eesti Vabariigi põhiseadusega,“ ütles linnavolikogu esimees. „Süsteemi analüüsimiseks ja põhiseadusega vastavusse viimiseks on enam kui üks tõsine põhjus.“

IRL: E-hääletamise kaotamine on Keskerakonna, mitte Tallinna huvi

Tallinna linnavolikogu revisjonkomisjoni esimehe Madis Kübara (IRL) sõnul on lubamatu, et E-hääletuse seaduslikkuse küsimuse andis kohtusse Tallinna linn, kuna tegemist pole linna, vaid Keskerakonna huviga.

„Taaskord on tegemist säärase juhtumiga, kus keskerakondlik linnavõim ajab sassi erakonna ja linna rahakotid. Antud juhul on Keskerakonna huviks kohtuvaidlusest tulenevad kulud lasta Tallinna linnal kanda, kuna erakonna enda rahaline seis kohtusse minekut ei võimalda,“ sõnas Kübar

E-hääletamise tühistamine on Kübara hinnangul olnud aastaid Keskerakonna huvi, kuna järjest populaarsemaks muutuvat e-hääletamist on selgelt kasutanud peamiselt paremerakondade valijad. Riigikogu valimistel kogus Keskerakond vaid 9,9 protsenti e-häältest.