Tallinn ja Minsk on Euroopa mõrvapealinnad

 (119)
Tallinn ja Minsk on Euroopa mõrvapealinnad
Foto: Ilmar Saabas

Euroopa kõige mõrvarlikumad linnad asuvad idas - need on Eesti pealinn Tallinn, Valgevene pealinn Minsk ja Moldova pealinn Chişinău.

Briti ajaleht The Guardian avaldas tabeli 2009. aasta andmetega, kus Eesti kohta on märgitud, et siin oli 100 000 elaniku kohta  7,3 mõrva ja Minskis 5,7. Pärast Moldovat tulevad tabelis Läti ja Leedu.

Maailma kõige hullemad riigid on selles tabelis Venezuela ja Guatemala, kus 100 000 elaniku kohta oli 2009. aastal tapmisi vastavalt 122 ja 118 inimest.

Meestel on palju suurem oht langeda mõrvari ohvriks, sest peaaegu igas riigis on registreeritud tapmiste puhul ülekaalus meesohvrid.

Venetsueelas, Malil ja Liibüas näiteks on üle 90 protsendi ohvritest mehed. Naisi ähvardab tunduvalt suurem oht ​​vaid kahes maailma riigis - nendeks on Nauru, kus 80 protsenti kõigist ohvritest on naised ja Malta, kus 75 protsenti ohvritest on naised.

Turvalisuse poolest paistavad Euroopas silma Portugal ja Sloveenia, sest neis riikides on 100 000 elaniku kohta registreeritud vastavalt 0,2 ja 0,4 mõrva. Turvalises poolest kolmandal kohal on Jaapan, kus näitajad on samad kui Sloveenias.