Tallinn ei loobu ühiskaardi valideerimise nõudmisest ja selle kontrollimisest

 (136)
MUPO reid
mupo reidFoto: Karin Kaljuläte

Ühiskaart tuleb ka praegu ja edaspidi valideerida ning munitsipaalpolitsei jätkab valideerimise kontrollimist. Seda hoolimata hiljutisest kohtulahendist, mille kohaselt oli tühine tasuta sõidu õigust omava, aga piletit mitte valideerinud inimesele määratud trahv.

Munitsipaalpolitsei pressiesindaja Meeli Hundi sõnul teeb mupo oma tööd tavapäraselt. Sõiduõigust tõendavaid dokumente kontrollitakse nüüd ja edaspidi, sest nii on mupo töö korraldatud kehtivate õigusaktide valguses.

"Karistuse, kui seda vajalikuks peetakse, teeb menetleja. Menetleja ei pea alati kohaldama karistusena trahvimist, on ka võimalus teha suuline hoiatus või kasutada õigust inimese edasine sõit katkestada ning anda korraldus transpordivahendist lahkumiseks," selgitas Hunt.

"Meie kontrolörid on viimastel nädalatel kasutanud leebemat suhtumist valideerimise unustanud inimeste puhul. Küll ei leia aga õigustust need, kellel puuduvad sõiduõigust tõendavad dokumendid," lisas Hunt.

Ta edastas ka mupo piletikontrolöride palve pensionäridele alates 65-st eluaastast. Nimelt on neil õigus tasuta sõidule ilma rohelist kaarti omamata või valideerimata, aga pensionäridel peab kaasas olema oma isikut tõendav dokument, et veenduda inimese vanuses.