Taksojuhtide tulistaja kondas enne politsei saabumist Nabala vahel ringi

 (39)
Taksojuhtide tulistaja kondas enne politsei saabumist Nabala vahel ringi
Taksojuhte tulistanud Raivo Jürimäe leiti Nabala bussipeatusest.Foto: Rauno Volmar

Täna varahommikul taksojuhte tulistanud Raivo Jürimäe tegi Nabala bussipeatuses politsei saabudes enesetapu. Mehest politseile teavitanud kohaliku Ivari sõnul oli mees enne pikemat aega küla vahel jalutanud.

Ivar ei sattunud Raivole peale juhuslikult. Ta sai tuttavalt vihje, et Nabala bussipeatuses olla nähtud kahtlaselt sarnast meest Raivo Jürimäele, keda politsei taga otsib. Ivar otsustas autoga peatusest mööda sõita, et vihjet kontrollida.

"Sõitsin korra mööda ja tagasi ja vaatasin, et ongi selline kahtlane sarnasus. Teatasin siis politseile," ütles Ivar Delfile. Ise ta sündmuste arengut jälgima ei jäänud.

Küll aga olid külaelanikud juba tükk aega Ivari sõnul märganud, et Jürimäe Nabala vahel ringi jalutab. "Eks ta käis siis bussipeatuses jalga puhkamas," ütles Ivar. Samas mingit paanikat külas ei tekkinud, sest sel hetkel ei osatud veel otsi kokku viia.

Ivari sõnul Jürimäe Nabala vahel relvaga õnneks ei vehkinud. Bussipeatuses oli Jürimäe kaaslaseks olnud aga üks külamees, kes aeg ajalt Kiili poole hääletada püüdis.

Täna öösel avas Raivo tule Telliskivi tänaval kahe taksojuhi pihta, kellest üks, 32-aastane Maksim, suri haiglas. Teine taksojuht on üliraskes seisus. Jürimäe tabamine pani punkti politsei varahommikust saadik kestnud operatsioonile, et tulistaja isik kindlaks teha ja ta kinni võtta.

Politseinikud kontrollisid täna kella 14.30 paiku inimestelt tulnud vihje põhjal Nabalas asuvat bussipeatust, kus võis asuda öösel Tallinnas Telliskivi tänaval kaht taksojuhti tulistanud 30-aastane Raivo. Kui patrull kohale jõudis istus mees bussipeatuses ja võttis politseinikke märgates välja relva. Mees suunas relva enda pea sunnas ning lasi ennast maha. Teo tagamaad pole veel selgunud.