Taavi Rõivas: vähemalt üks Euroopa tippjuhtidest peaks tulema uutest liikmesriikidest

 (27)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Tiit Blaat

Peaminister Taavi Rõivas ütles enne Euroopa Ülemkogu kohtumise algust, et vähemalt ühe kõrge ametikoha peaks täitma uue liikmesriigi esindaja.

Peaminister Rõivas loodab, et täna õnnestub jõuda kokkuleppele Euroopa Ülemkogu eesistuja ja välispoliitika kõrge esindaja isikus. "Eesti toetab kogemustega ja võimekaid kandidaate, kellel on selge arusaam muutunud julgeolekuolukorrast Euroopas," rääkis Rõivas.

Peaministri sõnul peaks vähemalt ühe ametikoha täitma 2004. ja 2007. aastal liitunud liikmesriigi esindaja, kes mõistab meie regiooni huve. Rõivase sõnul on nimedest enne ülemkogu veel vara rääkida, sest kõik otsused langetatakse algaval kohtumisel.

Valitsusjuhid arutavad täna ka arenguid Ukrainas. Peaministri sõnul ei ole Venemaa juuni ülemkogu poolt seatud tingimusi seni täitnud. "Tänasel kohtumisel arutatakse edasisi samme, et peatada Venemaa-poolne separatistide toetamine Ukrainas," ütles Rõivas. "Lisaks on kavas takistada investeeringute tegemist annekteeritud Krimmi ja tugevdada sanktsioone nende suhtes, kes toetavad või saavad kasu Krimmi annekteerimisest," rääkis Rõivas eelseisvast kohtumisest.

Ülemkogu algab Eesti aja järgi täna kell 21.