Taavi Rõivas: tänased valitsuse otsused on haldusreformi avalöök

 (34)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Rauno_Volmar

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks kokku kaheksa omavalitsuse vabatahtliku liitumise, mis peaminister Taavi Rõivase hinnangul näitab otseselt, et ligi 20 aastat planeeritud haldusreform on käima läinud.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul võib liialdamata öelda, et valitsuse tänastel otsustel on nii ajalooliselt kui ka emotsionaalselt suur kaal, sest 1990. aastate keskpaigas planeerima hakatud omavalitsuste ühendamine hakkas nüüd lõpuks peale.

"See näitab, et ametis oleva valitsuse poolt kokku lepitud haldusreformi põhimõtted on omavalitsustele motiveerivad, need toimivad ja reform on käivitunud," lausus Rõivas.

Tänase otsusega liituvad Saue linn ning Saue, Kernu ja Nissi vallad üheks suureks Saue vallaks, kus on elanikke ligi 21 000. Teiseks toetas valitsus Tõrva linna ning Helme, Hummuli ja Põdrala valdade liitumist ligi 6500 elanikuga ühtseks Tõrva vallaks.

"Oluline on märkida, et see on alles algus. Värske seis näitab, et erinevas staadiumis ühinemisläbirääkimisi peab ligi 85 protsenti omavalitsustest," rõhutas Rõivas.

Haldusreformi läbiviimine on valitsuse prioriteet, mis tagab jõulised omavalitsused, mis suudavad pakkuda kõrge kvaliteediga avalikke teenuseid üle Eesti.