Taavi Rõivas: kavatsen Theresa Mayga esimesel võimalusel kohtuda ja rääkida poliitilisest, majandus- ja kaitsekoostööst

 (54)
Peaminister Taavi Rõivas Varssavis
Peaminister Taavi Rõivas Varssavis NATO tippkohtumiselFoto: Ave Tampere, valitsuse kommunikatsioonibüroo

Homsest ametist taanduda lubanud Briti valitsusjuhi David Cameroni asemel asub sellele kohale Theresa May. Eesti peaminister Taavi Rõivas ütles, et kavatseb Mayga esimesel võimalusel kohtuda.

"Tänan kolleeg David Cameroni selle eest, et Ühendkuningriik on olnud Eestile lähedaseks partneriks ja liitlaseks nii Euroopa Liidus, NATO-s kui ka kahepoolselt. Kavatsen ametisse asuva peaministri Theresa May’ga esimesel võimalusel kohtuda ja rääkida nii poliitilisest, majandus- kui ka kaitsekoostööst," kinnitas Rõivas.

"Ei väsi kordamast, et Eesti, aga ka Euroopa Liidu huvides on, et Ühendkuningriigi ja EL tulevane suhe jääks võimalikult lähedaseks. Milline see suhe tulevikus olema hakkab, sõltub mõistagi eelkõige Ühendkuningriigi uuest peaministrist ja tema poolt juhitava valitsuse visioonist," lisas ta.

David Cameron ütles eile, et astub kolmapäeval ametlikult tagasi. Senine siseminister Theresa May jäi pärast viimase konkurendi Andrea Leadsomi taandudes ainsaks kandidaadiks sellele kohale. Cameron oli varem teada andnud, et astub referendumi tulemusega seoses tagasi hiljemalt oktoobris.