Taavi Rõivas: endine rahandusminister on väga kiiresti uude rolli sisse elanud

 (26)
Taavi Rõivas: endine rahandusminister on väga kiiresti uude rolli sisse elanud
Taavi RõivasFoto: Eero Vabamägi

Peaministrikandidaat Taavi Rõivasel tuli riigikogu ees riigikogu liikme küsimusele vastates kommenteerida Jürgen Ligi lauset, et koalitsioonileppes eelistati lastele jagada pigem sularaha kui haridust.

Taavi Rõivas ütles seda lauset kommenteerides, et haridusvaldkond on saanud ministri, kes võitleb vajadusel lõvina oma valdkonna eest.

„Endine rahandusminister on väga kiiresti sisse elanud uude rolli ja mõistnud, et tuleb eelarvet näha valdkonna seest. Hariduse valdkond saab ministri, kes vajadusel võitleb lõvina selle valdkonna eest, kui vaja, teeb mõistlikke otsuseid,“ sõnas Rõivas.

Rõivas lisas, et iga erakond on esitanud enda ministrikandidaadid usus, et need on parimad inimesed seda rolli täitma, ning muud allteksti esitatud ministrikandidaatidest välja lugeda oleks vale.

Uus haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ütles täna pärast Reformierakonna juhatuselt toetuse saamist, et tema isiklik kirg on majandus ja rahandus, mistõttu haridus polnud tema esimene ettekujutus ministrikohast. Ta loodab aga oma ametis hakkama saada ja vältida liigseid konflikte õpetajatega, kellest mõned on teateid tema ministriks saamisest väga kriitiliselt vastu võtnud.

"Ma tean, et sellised inimesed on olemas, kes räägivad haridustöötajate nimel. Eile oli üks selline inimene esikaanel ühes väljaandes. Ma ei ole teda kunagi näinud, ta on mulle omistanud tsitaate, mida ma õpetajate palga kohta öelnud ei ole. Aga kindlasti need haridustöötajad, keda ma tunnen ja kellega olen veresidemes, need oleksid väga imestunud, et nende nimel sellisel moel räägitakse," ütles Ligi.

"Selle koalitsioonilepingu prioriteet ei ole haridus olnud, kui me vaatame tegelikke kirgi ja tegelikke siduvaid lubadusi. Eelistatud on jagada lastele pigem sularaha kui haridust ja eelarvevõimalustes haridus ei kajastu," ütles Ligi ja kinnitas, et tema valik see ei olnud.