Taavi Aas: nõuete ja hüpoteegi valguses on garantiikirjade töörühm sisuliselt mõttetu

 (13)
Taavi Aas
Foto: Hendrik Osula

Keskerakonna juhatusse ja Paavo Pettaile antud garantiikirjade analüüsimiseks loodud töörühma kuuluv Taavi Aas sõnas, et ilmnenud hüpoteegi ja hagi valguses pole töörühmal enam sisulist mõtet.

„See protsess on tegelikkuses läinud oodatust kiiremini: meil on hagi, me oleme jõudnud hüpoteegini. Hagiga peab tegelema, aga see on juba juristide ülesanne,” sõnas Aas Eesti Päevalehele.

Aas ütles, et Keskerakonna juhatuse 4. septembri koosolekul teavitati juhatust garantiikirjadest, kuid esitatud nõudmistest polnud juttu. „Aga kui täna seda hagi vaadata, siis see põhineb sellel, et augusti lõpuks oli tegelikult olukord teistsugune ja selleks ajaks olid meile nõuded esitatud,” nentis Aas.

Tema sõnul peab juhatus kogunema, et arutada, mis saab edasi. Kindlasti peaks erakond selliste olukordade vältimiseks põhikirjas muudatusi tegema. Töörühma, juhatuse ja peasekretär Oudekki Loone vahelisi suhteid kommenteerides jäi Aas mõtlikuks: „Ma arvan, et meil seisab peasekretäriga ees väga tõsine jutuajamine.”