Taavi Aas: Keskerakonnal on mitmeid häid linnapea kandidaate ja üks neist võin olla mina

 (37)
Taavi Aas
Taavi AasFoto: Hendrik Osula

Keskerakondlasest Tallinna linnapea ülesandeid täitev abilinnapea Taavi Aas ei välista, et just temast võib saada erakonna linnapea kandidaat. Tõsi, potentsiaalseid kandideerijaid sellele kohale on rohkem.

"Keskerakond otsustab oma linnapea kandidaadi veebruarikuu jooksul. Meil on mitmeid häid kandidaate ja üks neist võin olla ka mina," ütles Aas Delfile.

Sel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et kui Keskerakond tahab valimised võita, panevad nad oma linnapeakandidaadiks Yana Toomi, kui kaotada, siis Taavi Aasa.

"Sisuliselt on valida, kas püütakse venekeelseid valijaid, mis on olnud Keskerakonna valimistulemuse garantii, või mitte. Keskerakonna tõenäolisim pealinna linnapeakandidaat on abilinnapea Mihhail Kõlvartit. Kitsamas ringis vaagitakse aga kolme nime: peale Kõlvarti ka Tallinna linnapea kohusetäitjat Taavi Aasa ning haridus- ja teadusministrit Mailis Repsi. Ministrina ütleks Reps kandideerima tulles, et kui ainuvõimu ei säilitata, siis ta linnavolikokku ei lähe," seises EPL-i artiklis.