Taavi Aas: BUS-radade märkimisega on selleks korraks kõik

 (37)
Taavi Aas: BUS-radade märkimisega on selleks korraks kõik
Foto: Risto Veskioja

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles täna Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil Delfi küsimusele vastates, et rohkem BUS-radasid linnal maha märkida praegu plaanis ei ole.

Samas lisas Aas, et järgmine samm on juba astutud, kuna linnavalitsus saatis tasuta ühistranspordi eelnõu linnavolikokku. Kui volikogu eelnõu heaks kiidab, on linlastele ühistransport alates uuest aastast tasuta.

Uus piletite süsteem avatakse Aasa sõnul plaani järgi 21. septembril, mil saab ka uusi kaarte soetama hakata. Tasuta saavad Aasa sõnul Tallinnas ühistranspordiga liigelda ka õpilased ja üle 65-aastased pensionärid väljastpoolt Tallinna.

„Järgmised sammud on tulemas, aga bussiradadega on selleks korraks lõppenud,“ kinnitas Aas. Lisaks kinnitas ta, et kõik rajad on maha märgitud vastavalt analüüsidele. Topeltbussiradadest rääkides ütles Aas, et tähisega BUS tähistatakse nii ühissõidukirada kui ka peatust ja seda vastavalt liiklusseadusele.

Alates 1. septembrist saab Aasa sõnul aga uuendusena sõita ekspressbussides tavabusside piletiga ehk tavapileti hinnaga. Septembri keskel näidatakse Aasa kinnitusel Vabaduse väljakul uut veeremit. Möödunud aasta lõpust alates ja tänavu tuleb kokku 70 uut bussiveeremit. Kokku on Aasa sõnul Tallinnas 290 bussi, Tartus samas 50.

Trollidest rääkides ütles Aas, et need liinid vaadatakse üle pärast seda, kui on selgunud, kuidas ekspressliinid omaks võetakse.

September on keskkonnasõbraliku liikumise kuu. Euroopa autovaba nädala raames saavad 16.-22. septembril Aasa sõnul Tallinna ühistranspordiga tasuta sõita autojuhid, kes näitavad ette oma autojuhiloa. Samuti on tasuta ühistransport tema kinnitusel ka Tallinna maratoni ja Tallinna sügisjooksu ajal.