Ta annetas siiski! Ehk hoolimata Jevgeni Ossinovski lubadusest keelduda isa annetustest said sotsid temalt taas 40 000 eurot!

 (77)
Oleg ja Jevgeni Ossinovski
Oleg ja Jevgeni OssinovskiFoto: DELFI

Hoolimata SDE praeguse esimehe Jevgeni Ossinovski valimiseelsest lubadusest keelduda oma isa edaspidistest annetustest, istub erakonna pangakontol taas 40 000 eurot panustatuna Oleg Ossinovski poolt.

Enne sotsiaaldemokraatide esimeheks saamist lubas Jevgeni Ossinovski võidu korral oma isalt enam mitte annetusi erakonnale vastu võtta, nentides, et sai poliitikas jalad alla oma isa toetusel, kuid oma poliitilise tegevuse läbipaistvuse huvides seda edaspidi ei tee.

Ossinovski võitis ka mais toimunud esimehe valimised ning sai SDE uueks esimeheks pärast Sven Mikserit.

30. juuni laekus aga sotsiaaldemokraatliku erakonna arvele 40 000 eurone rahaline annetus, mille saatjaks oli ei keegi muu kui erakonna esimehe isa, suurärimees Oleg Ossinovski.

Erakonna peasekretäri Inara Luigase sõnul ei ole annetusel praeguse esimehega mingit pistmist ning Ossinovski seenior täitis ühte varasemat kokkulepet.

"Erakonna eelmisel peasekretäril Indrek Saarel oli kokkulepe Oleg Ossinovskiga riigikogu valimiskampaania toetamise osas ning 30. juunil kanti lubatud annetus üle. Seega on nimetatud annetuse näol tegemist varasema kokkuleppe täitmisega," ütles Luigas.

"Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski on võtnud põhimõttelise seisukoha, et edaspidi Oleg Ossinovski erakonda ei toeta,” lisas Luigas Delfile.