Swedbank: Virtsu sularahaautomaadi eemaldamine ei ole erandlik juhus

 (171)
Swedbank: Virtsu sularahaautomaadi eemaldamine ei ole erandlik juhus
Foto: Andres Putting

Swedbank on otsustanud Virtsust ära viia terve Hanila valla ainsa pangaautomaadi, mis ei ole panga kinnitusel aga sugugi erandlik juhus - pangaautomaatide võrku on juba mitu aastat hõrendatud.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask ütles Delfile, et eelmise kolme aasta jooksul vähendati sularahaautomaatide võrku 40 võrra ning pangaautomaatide võrgu ülevaatamine ja optimeerimine on plaanis ka tänavu. "Virtsu sularahaautomaadi eemaldamine ei ole erandlik juhus," sõnas ta.

Siilivase kinnitusel on pangaautomaatide vähenemine viimastel aastatel tingitud sellest, et kliendid eelistavad üha enam maksta pangakaardiga. Pank jälgib pidevalt pangaautomaatide kasutatavust ning lähtuvalt statistikast viib ära automaadid, mida kasutatakse vähe. Samas kinnitas Siilivask, et paralleelselt mõnest piirkonnast automaatide ärakaotamisega viiakse neid ka uutesse asukohtadesse.

Kuigi see Virtsu elanikke ilmselt ei lohuta, siis on Swedbankil endiselt suurim kontori ning sularahaautomaatide võrk Eestis. Virtsu elanikud saavad alates aprillist sularaha välja võtta Pangabussi sularahaautomaadist kahel korral kuus ning suhelda pangaga igal ajal läbi klienditoe telefoni 6 310 310.