DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Sven Mikser koalitsioonist Keskerakonnaga: tänasel päeval kindlasti ei ole põhjust uksi sulgeda

 (48)
Valitsuse Pressikonverents
Kaitseminister Sven MikserFoto: Tanel Meos

Peaministri ülesannetes kaitseminister Sven Mikser (SDE) ütles täna riigikogu infotunnis küsimustele vastates, et sotsiaaldemokraatidel pole põhjust sulgeda uksi Keskerakonna ees, kui pärast 2015. aasta valimisi peaks sotsid alustama koalitsiooniläbirääkimisi.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson küsis Mikseri käest, kas sotsiaaldemokraatide eesmärgiks on pärast 2015. aasta valimisi olla osa koalitsioonist, mis võimaldaks kehtestada euroopaliku astmelise tulumaksu ning taastada klassikalise ettevõtte tulumaksu Eestis.

SDE esimees kaitseminister Sven Mikser vastas, et sotsiaaldemokraadid mitte ainult ei soovi olla osa uuest koalitsioonist, kes Eesti maksusüsteemi õiglasemaks muudab, vaid sotsiaaldemokraadid soovivad suisa sellise koalitsiooni moodustajateks olla.

"Kui teie küsimuses on nüüd varjatult kirjas, kas sotsiaaldemokraadid on seda koalitsiooni valmis moodustama Keskerakonnaga, siis mina ütleksin, et tänasel päeval kindlasti ei ole põhjust sulgeda uksi," lausus Mikser.

Mikseri sõnul on sotsidel olnud väga konstruktiivne valitsuskoostöö senise koalitsioonipartneri Reformierakonnaga. "See koalitsioon moodustati suhteliselt lühikest aega enne korralisi valimisi, ta pani väga-väga konkreetse tegevusprogrammi endale ette ja suudab selle olulises osas kindlasti väga edukalt ka ellu viia. Koostöökogemus on hea asi kindlasti," kõneles Mikser.

Seotud lood:

Programmiline, maailmavaateline lähedus on tema sõnul samuti väga oluline koalitsioonide moodustamisel. "Mul oleks kindlasti olnud palju lihtsam pidada koalitsioonikõnelusi erakonnaga, mille nimel kõneleb proua Simson, kui neid pidada võib-olla mõne teise potentsiaalse partneriga," täiendas Mikser, viidates sellele, et Keskerakonna esinumber valimistel on jätkuvalt Edgar Savisaar, mitte Kadri Simson, nagu soovitas Jüri Ratas.

Mikseri sõnul on isikute küsimus siiski ainult osa sellest võrrandist, mis puudutab koalitsiooniläbirääkimisi.

"Kindlasti maailmavaateline lähedus on tähtis ja programmiline lähedus on tähtis, aga ma usun, et sotsiaaldemokraadid on piisavalt tugevas positsioonis pärast järgmisi korralisi riigikogu valimisi, et viia läbi olulised sotsiaaldemokraatlikud reformid, sealhulgas maksureformid, kes iganes peaks siis olema meie partner selles moodustatavas koalitsioonis," lõpetas Mikser küsimusele vastamise.

Küsitlus #118543

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas.
Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.