Suursaadik Tiik: Ilvese visiit Moskvasse oli õige samm

 (18)
Suursaadik Tiik: Ilvese visiit Moskvasse oli õige samm
Foto: DELFI

Eesti suursaadik Simmu Tiik rääkis intervjuus Eesti Päevalehele, et eelmise aasta kõige positiivsem moment Eesti-Vene suhetes oli see, et ei juhtunud midagi ebameeldivat, millel oleks olnud laiemaid tagajärgi. Positiivsete näidetena tõi saadik esile president Ilvese visiidi Moskvasse ja Eesti abi metsatulekahjude korral.

"Mis puudutab president Ilvese 9. mail Moskvas käimist, siis sellest mõeldi enne nii ja naa, aga nagu ma lootsin ja arvasin, siis ei olnud see mitte ainult õige samm, vaid see läks ka parimal võimalikul viisil korda, sest Venemaa näitas üht oma kõige tugevamat külge, milleks on külalislahkus," rääkis Tiik Päevalehele.

"Teine meeldejääv asi oli see, et kui Venemaal oli eelmine aasta võib olla kõige raskem moment – ma pean silmas lõõmanud maastikutulekahjusid –, siis Eesti suutis käituda tsiviliseeritult ja inimliku naabrina, andes jõukohast abi. Võib-olla esmakordselt Venemaa ajaloos leidis Venemaa endas jõudu ja tahtmist nii Eesti kui ka teiste välisriikide abi väärikalt ja heameelselt vastuvõtta, seda õigesti kasutada ja väga inimlikul kombel ka tänada. Ma arvan, et see ongi see, mida meil kahe riigi suhetes on vaja – olla igas olukorras inimlikud naabrid. Võttes arvesse ajaloo taaka, pole see lihtne, aga seda enam tahaks seda näha," jätkas diplomaat.

Ajakirjanik Jaanus Piirsalu küsis suursaadikult ka, kas Tallinna linnapea Savisaare rahaküsimisskandaal ja Venemaa Raudteede juhi Jakunini väidetav osa selles on kohtumistel Vene diplomaatidega teemaks kerkinud.

"Ei ole. Minuga pole Moskvas keegi sellest juttu teinud," vastas Tiik.