Suure töökoormuse all vaevlev rahandusministeerium kaasas kommunikatsioonibüroost lisajõudu

 (44)
Kaitsevahendite jõudmine Tallinna lennujaama 2.04.2020
Kaitsevahendite jõudmine Tallinna lennujaamaFoto: Andres Putting

Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna töökoormus on osakonnajuhataja Sigrid Laeva sõnul seoses isikukaitsevahendite hankimisega paisunud nii suureks, et lühiajaliselt tuli kaasata lisajõudu erasektorist.

"Seoses riigihalduse ministri määramisega eriolukorra tööde juhiks isikukaitsevahendite vallas ning sellega kaasnenud ulatusliku lisategevusega on lühiajaliselt kaasatud lisajõud," kommenteeris rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Sigrid Laev teenuse ostmist kommunikatsioonibüroolt Hamburg & Partnerid.

Ta märkis, et erasektori kaasamine ei ole ministeeriumi praktikas tavaline ja see on ainus sarnane tellimus. "Vajaduse tingis eriolukorras lisandunud mahukas ja raskesti prognoositava arenguga uus teema. Kuna tegemist on lühiajalise abiga, siis oli mõistlikum teenuse hankega sisse ostmine."

Kuue töötajaga kommunikatsiooniosakond vajab abi oluliselt väiksemas mahus kui näiteks koroonaviiruse kriisis kõige suurema surve alla sattunud terviseamet, kuhu palgati erasektorist neli ajutist kommunikatsioonitöötajat, kelle palgafondi tarbeks eraldati koos kõigi maksudega 27 161 eurot. See aga tekitas paljudes küsimusi, kuna suhtekorraldajate töötasu on suurem kui kriisistaabi meditsiinijuhil doktor Arkadi Popovil.

Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakond on seni kommunikatsioonibüroolt 900 euro eest tööd tellinud.

Muude tööülesannete seas aitab ettevõte rahandusministeeriumil pressiteateid koostada. Näiteks täna kutsus riigihalduse minister Jaak Aab pressiteate vahendusel avaliku sektori asutusi isikukaitsevahendite ühishankel osalema.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!